Twitter Trendrr’ı Satın Aldı

29 Ağu

twitter-tv

Bu sitede olmayan başka bir yazımda Twitter Music hakkında yazmıştım. Twitter müzik ve videodan(Vine)  sonra şimdi televizyon işine girdi.Aslında böyle deyince eskici gibi gözüken Twitter yöneticileri diğer sosyal medya platformlarından farkını böyle gösteriyor.

Twitter,Wiredset’in  Sosyal Televizyonu olan  Trendrr’ı satın alarak Trendrr resmi blogunda duyurdu.5 yıllık geçmişi olan bu site  hemen olmasa da sosyal hayatın vazgeçilmezi televizyon ile Twitter birleştirerek büyük bir maddi ve kullanıcı kaynağı olacak.Twitter’ın Facebook’tan 5 kat daha fazlaTelevizyon hakkında muhabbet döndüğünü açıklamıştı geçen ay Trendrr.Bu gurur okşayıcı sözlerinde bu anlaşmaya çok yararı olduğu kesin.Şu an için tam olarak ne kadarlık bir anlaşma olduğun belli değil.Ama Webrazzi’deki yazıya göre 70-90 milyon dolar arası.trendrr

 

 

Televizyon dizilerinde hashtagleri görüyoruz.Aslında bu bile belirtiyor Vasfiye Teyze’nin replikleri hangi ortamda daha çok dönüyor.Şubat ayında da sosyal televizyon analiz şirketi Bluefin Labs’ıda satın alan Twitter bu işte inatçı olduğu kesin.

Facebook’un da sosyal televizyon alanında da bir girişiminin olmadığına bakarsak Twitter hayatımızın her yerinde olmaya en büyük aday.