Türk Telekom’dan Kesinti Açıklaması

22 Ağu

Telekom

Benim Twitter’daki tweetler sonucu  fark ettiğim kesinti üzerine Türk Telekom’dan 20 Ağustos’ta açıklama geldi.Bu yazımda Sosyal Medya’nın gücüne dikkat çekmek istiyorum.

#TurkTelekomRezilliği hashtagı ile binlerce kişi tweet attı.Bunlardan bazı ünlülerin tweetleri :

Sözlüklerden İnci Sözlük(Resmi Hesap ?)
1MB fazla kullanımın parasını alan TürkTelekom bu kayıp dakkaların parasını ödeyeceksin! #TurkTelekomRezilliği

Behzat ç
şimdi internetimiz var çöküyor. milli şef döneminde internet bile yoktu. internetimiz olduğu için başbakanımıza şükür ederim .

Bunlar gibi birçok tweet.Türk Telekom’dan gelen açıklamaya göre 6 dk süren bir kesintinin sebebi İnternet Servis Sağlayıcıları ile yaşadığı banlatı sorunu olduğu anlaşıldı.Peki 6 dk süren bir kaybın maddi yönden zararlarını kullanıcılara kim ödeyecek veya yarım bırakılmak zorunda kalan işlerin.

Türk Telekom’dan Gelen Açıklama
Türk Telekom’un, şebeke üzerinde ağ trafiğini yöneten omurga yönlendirme sistemlerinin bir kısmında 20 Ağustos 2013 Salı günü yaşanan anlık bir kesinti nedeniyle bazı sistemlerin yeniden başlatılması gerekmiştir.

İnternet erişimi ve VPN bağlantılarının etkilenmesine neden olan bu işlem sonucunda, 18:18-18:24 saatleri arasında, yaklaşık 6 dakikalık kısmi bir kesinti yaşanmıştır.

Teknik sorun, ilgili birimlerimizin hızlı müdahalesi ile en kısa zamanda çözülmüştür. Yaşanan aksaklıktan dolayı özür diler, Türk Telekom altyapısının yurt çapında sorunsuz olarak hizmet vermeye devam ettiğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Türk Telekomünikasyon A.Ş.