FIFA 16

23 Haz

image_3.imgGeçtiğimiz günlerde EA SPORTS, her yıl merakla beklenen FIFA serinin devamı olan FIFA 16’yı tanıttı. Oyunun her zaman ki gibi PC, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 & PlayStation 3 platformlarında Eylül ayı sonunda piyasa sürülmesi bekleniyor.
Oyunda her sene olduğu gibi bu sene de dikkat çeken yenilikler var. Oyunda ilk defa 12 Kadın Milli Takımları olacak. Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, İngiltere, Almanya, İtalya, Meksika, İspanya, İsveç ve Amerika Birleşik Devletleri takımlarının her biri FIFA 16’da boy gösterecek.
Geçen sene olduğu gibi bu sene de Türkiye’den 18 Süper Lig takımı oyunda yer almaya devam edecek. EA Sports’un Türk kullanıcılara bu seneki sürprizi ise Türkçe dil desteği oldu. FIFA 16 ile birlikte oyun Türkçe olarak oynanabilecek. EA Sports’un FIFA 16’ya dahil olacak ligler için yaptığı ankette PTT 1. Lig’e destek olabilirsiniz.image.img

Oy vermek için; http://www.fifplay.com/fifa16-leagues-vote/
Ayrıca oyunun oynanışında da bazı değişiklikler olacak. Takım halinde savunma ve takım halinde hareket etme geliştirilecek. PS4 ile birlikte gelen şut çeşitliliği özelliği tüm oyun konsolları için geliştirilecek. Oyunda yapay zekada da çeşitli değişiklikler olacak.

Geçtiğimiz iki senede olduğu gibi oyun mobil platformlarda (Google Play ve App Store) ücretsiz olarak indirilip oynanabilecek. EA Sports’un tabi ki mobil kullanıcılar içinde sürprizleri var. Yeni eklenecek beceri hareketlerinin yanında ilk kez oyuncuların gol sevinçleri de olacak.
Gameplay videosu: