11. İTÜ Robot Olimpiyatları’na Hazır Mısın?

26 Mar

Önceki yazımızda hazırlıklarının başladığını belirttiğimiz İTÜRO 2017‘ye 2 haftadan kısa bir süre kaldı. Bu sene 6-7-8 Nisan tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü‘nde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezi‘nde tüm robot meraklılarını ağırlamayı bekleyen, Türkiye’nin en büyük uluslararası robotik etkinliği olan İTÜRO için yarışma kaydını www.ituro.org adresli İTÜRO’nun resmi web sitesinden yapabilirsiniz.

Heyecanlı bir şekilde geçecek bu 3 günde; seminerler, workshoplar ve yarışmalar aktif bir şekilde gerçekleşecek.

Seminer ve Workshopların tarihleri aşağıdaki gibidir:
  • Perşembe günü saat 13:00 ile 15:00 arası IBM’in vereceği workshopun konusu: IBM BlueMix ve IoT – Bu konuda detaylı bilgiyi bu linkten öğrenebilirsiniz.
  • [İTÜ] Yard. Doç. Dr. Nazım Kemal Üre‘nin “Çoklu Otonom (Kapalı Alan) Uçuşu” konulu seminerini Perşembe günü saat 11:00 ile 12:00 arası dinleyebilirsiniz.
  • Cuma günü saat 11:00 ile 13:00 arası Türkiye Teknoloji Takımı‘nın tanıtımının yapılacağı konuşmayı dinleyebilirsiniz. Yeni bir oluşum olan TR Teknoloji Takımı ile ilgili ayrıntılı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.
  • [Bilkent Üniversitesi] Prof. Dr. Fazlı Can‘ın “Oğuz Atay, Mustafa İnan’ın İçtenliği, Robotlar ve Siz” konulu seminerini Cumartesi günü saat 11:00 ile 12:00 arası dinleyebilirsiniz.
  • [Koç Üniversitesi] Prof. Dr. Çağatay Başdoğan‘ın “İnsan Robot Arası Fiziksel Etkileşim” konulu seminerini Cumartesi günü öğle arasından sonra saat 13:00 ile 14:00 arası dinleyebilirsiniz.
  • [Yıldız Teknik Üniversitesi] Doç. Dr. Aydın Yeşildirek‘in “Yapay Zekalı Kontrol Sistemleri” konulu seminerini Cumartesi günü saat 14:00 ile 15:00 arası dinleyebilirsiniz.

Seminerler ve workshoplar hariç 3 gün boyunca aktif bir şekilde yapılacak yarışmaların günleri de aşağıdaki gibidir:
  • Perşembe Günü: Çizgi İzleyen ve Basketbol kategorileri
  • Cuma Günü: Mikro Sumo, Kendini Dengeleyen, Çizgi İzleyen Minikler, İnşaat, Trafik ve Labirent kategorileri
  • Cumartesi Günü: Renk Seçen kategorisi ile birlikte Mikro Sumo ve Çizgi İzleyen kategorilerinin finalleri

Yarışmaların sonunda verilecek katılımcıların ödülleri de bu sene aşağıdaki gibidir:

İTÜRO’yu ziyaret eden robot meraklılarına da sürpriz hediyeler veren bu organizasyona Türkiye’nin dört bir yanından katılan yarışmacılarla birlikte yurt dışından katılan yarışmacılar da eşlik ediyor. Ayrıca robotların endüstrideki karşılığını da bizlere göstermek isteyen İTÜRO’yu 7’den 70’e herkes ziyaret ediyor.

Ayrıca #ITUROyahazirim hashtagi ile yapılan sosyal medya paylaşımlarına sürpriz hediyeler de verilecektir.

Serbest” kategori hariç diğer robot kayıtları 1 Nisan tarihine kadar devam ediyor. Robotunuzu kayıt ettirmek için www.ituro.org sayfasını ziyaret edip yönergeleri takip etmeniz yeterli ya da doğrudan bu adresten kendi kaydınızı oluşturup robotunuzu kayıt ettirebilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için www.ituro.org adresli İTÜRO’nun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.